sobota, 26 stycznia 2013

Mów mi dobrze- happysad

Cześć. :) Z racji tego,że perkusista mojego ulubionego zespołu miał 30 urodziny 21 stycznia,pragnę polecić wam wg. mnie jedną z lepszych ich piosenek.

"Mów mi dobrze",bo ją mam na myśli- jest tytułowym utworem z płyty wydanej w 2009roku.
W tej piosence na pewno podoba mi się tekst (z resztą nie tylko w tej,bo wszystkie piosenki happysadu mają w sobie pewnego rodzaju ukrytą treść i mimo swej pozornej prostoty,są naprawdę trudne do zrozumienia-dla mnie jest to ich największy atut.)
Oprócz tego mają ogromny talent :

Kuba Kawalec nie tylko jest w tym zespole wokalistą,ale również gitarzystą i tekściarzem -szacun

Łukasz Cegliński- wymiata na gitarze elektrycznej (a także np. wspomaga zespół Hurt na ukulele)

Artur Telka - basista ♥ Ostatnio pokochałam dźwięk basu, szczególnie w piosenkach happysadu. Masakra

Jarosław Dubin -nasz poniedziałkowy solenizant. Wg. mnie jest jednym lepszych z perkusistów w Polsce.. -na pewno moim ulubionym. Świetny jest ♥

Dodatkowo zespół wspomaga na trąbce i klawiszach Daniel Pomorski


Podoba wam się happysad? 

środa, 16 stycznia 2013

"Światu brakuje troski"

Hej :) Dzisiaj z kolei mam dla was jedną z piosenek Kamila Bednarka (Star Guard Muffin). Myślę,że tego pana nie trzeba wam przedstawiać. Młody, utalentowany z pozytywną energią chłopak tym razem w duecie z Gutkiem (właść.Piotr Gutkowski- głos zespołu "Indios Bravos") również utalentowanym, o ciekawym głosie wokalistą.

"Światu brakuje troski
Widzę znów kolejny upadek człowieka
Wiem, że niezbadane są wyroki Boskie
Coś mi każe w miejscu stać, a mój czas ucieka
Ja jestem tu, zajęty milionem myśli
Ja jestem tu, kiedy dookoła odbywa się wyścig"



Mi osobiście spodobała się ta piosenka. Dobry tekst z przesłaniem, świetne głosy Bednarka i Gutka, muzyka nastrojowa, dopełniająca całość. Super.

A Wam jak się podoba ?

środa, 9 stycznia 2013

Mando Diao - Dance With Somebody

Hej :) Wczoraj spotkałam się na blogu pewnej dziewczyny z tą piosenką. Od razu mi się spodobała ♥.
Myślę,że jeśli lubicie muzykę rockową i w ciągu karnawału wprost roznosi was, żeby np. potańczyć czy pokrzyczeć z muzyką w szybszym tempie ,to to jest coś idealnego.
Ja przez kilka godzin nie mogłam się od niej uwolnić ( i nadal jej słucham). Aż chciałoby się zaśpiewać razem z wokalistą :

"I'm falling in love with your favourite song
I'm gonna sing it all night long
I'm gonna dance with somebody
Dance with somebody
Dance, dance, dance"


Mam nadzieję ,że wam się spodoba :)

niedziela, 6 stycznia 2013

"Zanna" -czyli dawka świeżej muzyki.

Dzisiaj mam dla was piosenkę Selah Sue. Fragment jednej z jej piosenek możecie kojarzyć z reklamy KinderBueno ("This World") .
Ja jednak zamierzam się skupić na innym jej utworze, który nosi tytuł"Zanna" 
Jak na mój gust, dziewczyna ma ciekawy głos. Myślę,że równie dobrze sprawdziłaby się w repertuarze rockowym .

Co do samej piosenki- stwierdzam, że nie ma ona poweru.. jest trochę melancholijna, jednocześnie ma coś w sobie co nie pozwala się od niej oderwać. Słyszalny "bit" i głos Selah Sue nadaje tej piosence klimatycznego nastroju. Wszystko razem tworzy spójną całość i  jak już wspomniałam od piosenki nie można się oderwać.. (przynajmniej ja przez długi czas nie mogłam).

Podobno cała płyta jest bardzo ciekawa , jednak nigdy nie starcza mi czasu, żeby ją w całości posłuchać. (Chociaż z tych kilku, które słyszałam to  "Zanna" najbardziej do mnie trafiła-w sumie jeszcze "Crazy Sufferin Style" jest bardzo fajna).

sobota, 5 stycznia 2013

Inauguracja :)

CZEŚĆ ! Mam na imię Justyna . Na tym blogu będzie można znaleźć coś z muzyki pop, reagge, rock, rap, dance, soul , r&b , disco polo i ogólnie to ,co wpadnie mi w ucho i wyda się interesujące.
Mam nadzieję,że ten blog będzie dla was ciekawy .. 

Jako pierwszy na tapetę pójdzie jeden z moich ulubionych zespołów zagranicznych, czyli 

THE BLACK EYED PEAS 

Jest to hip hopowy amerykański zespół . Powstał w Los Angeles w 1995r. Na swoim koncie ma sześć albumów studyjnych, dwie kompilacje, jeden minialbum, dwa albumy wideo i 22 single.

Członkowie to :


will.i.am  (William James Adams Jr.)

Fergie  (Stacy Ann Ferguson)

Taboo  (Jaime Luis Gomez)

apl.de.ap (Allen Pineda Lindo) 

W 2011 zawiesili działalność, jednak nie oznacza to ,że zespół się rozpadł . :D 

Myślę ,że zespół jest wam znany. 

Lubicie Black Eyed Peas? 
Jaka jest wasza ulubiona piosenka ,albo z którą jako pierwszą się spotkaliście? 
Co podoba się Wam w tym zespole,a co się nie podoba? 
Lubicie ten zespół w "starym wydaniu" czy w nowym ?? (chodzi mi o to,że moim zdaniem ich nowe wydanie jest takie bardziej otwarte na techno i jest dużo takich "dyskotekowych" brzmień) .. 

Ja osobiście lubię ten zespół. Uwielbiam głos Fergie.. dla mnie jest to chyba największy atut zespołu . Ogólnie mają fajne, melodyjne utwory które szybko zapadają w pamięć. 
Nie mam ulubionego utworu,ale do kanonu najlepszych dałabym pewnie:
"Meet me Halfway"
"Pump it"
"Shut up"
"I gotta feeling"
"Whenever"
"Don't lie"
"Where is the love"
 "Don't phunk with my heart"


A tutaj wspomniane wyżej "Whenever" 


Jak dla mnie ta piosenka jest bardzo ładna.. delikatna. Ma coś w sobie :) Wgl. szybko wpada w ucho. Świetna !